منوی اصلی

پیوندها

president

سامانه شهرسازی

سامانه ارتباطی 137

137 logo

ورود کاربران

آمار بازدیدکنندگان سایت

1341998
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
104
386
104
6135
3363
1341998

امروز: شنبه، 29 خرداد 1400
امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

حضرت آیت الله حاج سید مجتبی مهدوی هرستانی یکی از روحانیون بنام منطقه نجف آباد می باشد که اجداد و نیاکان وی نیز روحانی بوده و به ترویج شریعت مقدس اسلام اهتمام داشته اند.

وی در سال 1314 هجری شمسی از نسل پدری عالم و متقی یعنی حضرت آیت الله سید بحرالعطاء و مادری صالحه و با فضیلت در خمینی شهر دیده به جهان گشود و در همان سنین کودکی پدر عزیز خود را از دست داد و مادر محترمه اش متکفل امر تربیت و تعالی و رشد فرزندان شد و با ورود به مکتب و یادگیری علوم قرآن و تکمیل فارسی با علاقه شدید و فراوانی که به علوم اسلامی و حوزوی داشت با جدیت هر چه تمام تر وارد حوزه مقدس علمیه اصفهان که درآن زمان پایگاه و مهد علماء و فقهاء عالیقدر و صاحب نام بود ، شد. با توجه به هوش و استعداد غریب و فوق العاده ای که داشت در کمترین فرصت ممکن در محضر مبارک علماء و اساتید و مدرسین معروف آن زمان چون حضرات آیات عظام حضرت آیت الله العظمی حاج سید مصطفی مهدوی(ره)،حضرت آیت الله حاج سید علی اصغر برزانی(ره)،حضرت آیت الله حاج شیخ احمد فیاض(ره)،حضرت آیت الله حاج آقا حسین خادمی(ره)،حضرت آیت الله حاج آقا رحیم ارباب(ره) ، حضرت آیت الله العظمی سید علی بهبهانی(ره) شرکت نمود و بعضاً درشهر مقدس قم هم در دروس آیات عظام شرکت می نمودند.

ایشان بعد از فوت مرحوم حضرت آیت الله سید علی محمد احمدی امام جماعت مسجد جامع قلعه سفید در حین اشتغال به امور حوزوی مدت چهل و پنج سال در قلعه سفید(گلدشت جنوبی) به اقامه نماز جماعت و جدیت در امر ارشاد و هدایت و راهنمایی و موعظه مردم زحمات زیادی را متحمل شدند و پایه ریزی اعتقادی و دینی آن محل را بنیان نهادند. در اغلب امور عام المنفعه نقش ارزشمند ایشان محسوس است،از آن جمله توسعه و مرمت قدیم و جدید مسجد جامع قلعه سفید، اهتمام به نوسازی گلزار شهداء،مساعدت به تاسیس و ساخت دارالقرآن مصباح المنیر قلعه سفید،کمک به مستمندان و دهها کار خیر دیگر را می توان نام برد.

ساده زیستی و اجتناب از مسائل دنیوی و تشریفات مادی ، از مهمترین خصوصیات مرحوم آیت الله مهدوی بود. این عالم وارسته پس از سال ها تلاش در زمینه علوم دینی و کسب فیض طلاب و علماء و فضلاء از محضر ایشان که بعضا به مراتب عالیه رسیدند و سرانجام در اولین روز بهار سال 1390 برابر شانزدهم ربیع الثانی 1432 با دلی مملو از عشق و محبت به اجداد طاهرینش و قلبی سر شار از ایمان در سن هفتاد وشش سالگی به دیدار حق شتافت. پیکر مطهر ایشان در گلزار شهدای قلعه سفید(گلدشت)مدفون گردید. یاد و خاطره آن بزرگوار همیشه جاوید و زنده خواهد بود. 

فایل PDF زندیگنامه حضرت آیت الله مهدوی

 

433333

مناسبتها

13.jpg

شهردار

shahrdar

ارتباط با شهردار

captcha
بارگذاری مجدد

سامانه اتوماسیون اداری

اوقات شرعی