منوی اصلی

پیوندها

president

سامانه شهرسازی

سامانه ارتباطی 137

137 logo

ورود کاربران

آمار بازدیدکنندگان سایت

1342003
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
109
386
109
6140
3363
1342003

امروز: شنبه، 29 خرداد 1400

بخوان پروردگارت کرامتش نامحدود است، اوست که توسط قلم بشريت را با دانش آشناساخت.

بي ترديد آگاهي از تحولات هر پديده ، جهت اصلاح واطلاع آن ضروري وگريز ناپذير است ويکي از دلايل مهم نفوذ عوارض عمل زدگي، روزمرگي، دنباله روي وبي هويتي درشهر، ضعف پشتوانه هاي فلسفي واجتماعي است که عرصه رابراي ديوان سالاري، فن سالاري، غرب گرايي، سليقه گرايي خرده کاري و پراکنده فراهم مي سازد.

چرا ما به جاي پيش بيني وپيش گيري ازمشکلات، با بي توجهي نسبت به آنها، اجازه مي دهيم معضل درجايي بروز کند وسپس به فکر درمان سريع آن مي افتيم .بعد ازچنين اقدامي نيز، فراموش مي کنيم که راه حل اتخاذي، خصلت موقتي داشت وازآن انتظار داريم در درازمدت نيز کارآيي خود را حفظ کند .براساس اين توقع ،پيش بيني هاي بعدي را نيز به تاخير مي اندازيم وبادرمواجهه با بحران براي کنترل عارضه ايجاد شده، ناگزيريم هم آن روش قبل را پيش گيريم، درحالي که اگر يک بار به جاي عارضه، عامل مخل آن را به طريقي ريشه اي ونظامند حل نماييم گامي موثر برداشته ايم.

 پس بايد با يک  تغيير نگاه، در شهرداري را به روي مردم باز کنيم و برمبناي چهار عنصر عقلانيت، خرد، کارآمدي، تعامل، ارزشمندي را در کنار همکاري و همدلي مجموعه شهرداري به نمايش بگذاريم تا هر فرد در قانون نانوشته شهروندي خود را مسئول حفظ و دخيل در توسعه شهري بداند.شهري که زير ساختهايش کم کم دارند نشانه هايي از سالمند شدن را نشان مي دهند، پس نياز به جايگزيني دارند و ما براي بازنده سازي نياز به تعامل داريم.يعني عملي متقابل با رويکرد مثبت وترقي خواهانه وترقي سازمان شهري در تعامل شهر به شهر و شهر از شهربوده واين رويکرد توسعه تصاعدي، نوع انديشه شهري، در عرصه شهروندي و مديريت شهري را به دنبال خواهد داشت. و دريک کلام، شهر موفق به معناي "شهردار موفق" است و البته "عکس قضيه " با اين نگاه هم درست است! وبراي کسب اين موفقيت بايد بپذيريم که شهرداري يک دولت شهري و محلي است وباورکنيم که تحقق شهروند مداري با ارائه بهترين خدمات متجلي خواهد شد. پس با رويکرد مديران خلاق ومتحد شهري و باگامهايي استوار و هدفمند و  رو به جلو براي سرافرازي گلدشت پرافتخار پيش خواهيم رفت.

به اميد آن روز.....

                                                                            مهدی غلامی (شهردار گلدشت)

مناسبتها

1 copy.jpg

شهردار

shahrdar

ارتباط با شهردار

captcha
بارگذاری مجدد

سامانه اتوماسیون اداری

اوقات شرعی